czwartek, 30 październik 2014 21:34

Szansa w Operze

Written by 
Rate this item
(0 votes)

W dniu 26.10.2014 Stowarzyszenie „Szansa” zorganizowało wyjazd do Opery Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku na musical „Skrzypek na dachu” w reż. Roberto Skolmowskiego. W wyjeździe uczestniczyło 57 osób.

 

Przed spektaklem obejrzeliśmy wystawę plakatów operowych stworzonych przez artystów z Polskiej Szkoły Plakatu, a wypożyczonych z Muzeum Plakatu w Wilanowie. Mogliśmy również przyjrzeć się niezwykłym strojom wykorzystanym w przedstawieniach zrealizowanych dotychczas  przez podlaską operę.  Z historią  plakatu i kostiumów zapoznała nas p. Irena Kosztyła – kustosz Europejskiego Centrum Kultury funkcjonującego przy operze.

Przez następne trzy godziny z ogromnym zainteresowaniem i wzruszeniem śledziliśmy losy rodziny mleczarza Tewie oraz mieszkańców Anatewki. Podziwialiśmy grę i śpiew artystów, niezwykły liryzm scen zbiorowych oraz malowniczość i dynamikę scenografii stworzonej przez prof. Pawła Dobrzańskiego.

Uczestnicy pragną serdecznie podziękować p. Ninie Krawczuk za pomoc w sfinalizowaniu oraz za dbałość o bezpieczeństwo i komfort wyjazdu.

Read 9734 times
Jan Kita

Członek Zarządu