środa, 15 czerwiec 2016 17:48

III Amatorski Turniej Paintballowy Osób Niepełnosprawnych

Written by  Barbara Tomczuk
Rate this item
(0 votes)

III Amatorski Turniej Paintballowy Osób Niepełnosprawnych. W dniu 11.06.2016 w Paintball Podlasie pod Osmolą w gminie Dziadkowice w ramach paintballowego weekendu odbył się III Amatorski Turniej Paintballowy Osób Niepełnosprawnych. Impreza została zrealizowana dzięki pasji i wielkiemu zaangażowaniu Katarzyny Kameckiej Lach i Adama Kameckiego, pracowników Spółdzielni Socjalnej Esskapada oraz grupie wolontariuszy z Aktywnego Centrum Wolontariatu i Warsztatów Terapii Zajęciowej w Dołubowie. Celem imprezy, oprócz sportowej rywalizacji, było sprawdzenie się w boju, poznanie swoich możliwości, przełamywanie i pokonanie barier, nabywanie umiejętności współdziałania w grupie. Spotkanie rozpoczęła Katarzyna Kamecka od przywitania zawodników i osób towarzyszących oraz omówienia spraw organizacyjnych. Następnie krótkie przemówienie wygłosił gość specjalny - p. Krzysztof Olkowicz z-ca Rzecznika Praw Obywatelskich.

 

W godzinach 10.00 – 14.00 o zwycięski puchar walczyły cztery trzyosobowe teamy z terenu Podlasia. Podczas rozgrywek osobom na wózkach towarzyszyli wolontariusze, umożliwiając sprawne i szybkie poruszanie się w nierównym terenie. Trudne warunki atmosferyczne – porywisty i silny wiatr oraz nawracające mżawki – nie osłabiły sportowego ducha. Po raz trzeci w turnieju zwyciężyła drużyna Easy Riders reprezentująca Stowarzyszenie „Szansa” z Bielska Podlaskiego. Pozostałe drużyny uplasowały się następująco:

II miejsce Pszczoły

III miejsce Pół Litra Na Głowę

IV miejsce Trzy Kreski

W przerwach między rozgrywkami zarówno zawodnicy jak i kibice mogli posilić się kiełbaskami z grilla, zaspokoić pragnienie gorącymi i zimnymi napojami. Podczas turnieju prowadzono zbiórkę pieniędzy dla Łukasza Kosowskiego – dzielnego małego rycerza, wspierając go w walce o życie. Organizatorom w 100% udało się przekonać uczestników i kibiców, że paintball to przede wszystkim doskonała zabawa a także wyjątkowo atrakcyjny sposób spędzania wolnego czasu. Mamy nadzieję, że za rok znowu spotkamy się na polu speedballowym.

Przeprowadzenie turnieju było możliwe m.in. dzięki partnerom, którym organizatorzy pragną złożyć podziękowania.

Read 3946 times Last modified on środa, 15 czerwiec 2016 18:46