Print this page
wtorek, 05 lipiec 2016 15:58

Podsumowanie XIV Spartakiady Osób Niepełnosprawnych powiatu bielskiego

Written by  Barbara Tomczuk
Rate this item
(0 votes)

O godz. 14.00 po raz  kolejny spotkaliśmy się na placu Rodzinnych Ogródków Działkowych „Ziemia Bielska”, by wziąć udział w integracyjnej spartakiadzie zorganizowanej przez S.P.O.N. „Szansa”. Tradycyjnie wśród kibiców nie zabrakło burmistrza miasta P. Jarosława Borowskiego wraz z rodziną.

 

 Imprezę zaczęto tym razem od wspólnego grillowania i słodkiego deseru. Pragnienie można było zaspokoić kawą, herbatą oraz zimnymi napojami.  

O dyplomy plecaki, kijki do nordic walking współzawodniczono
w sześciu konkurencjach: zbijaniu 15 puszek , podnoszeniu ciężarka jedną ręką w kategorii kobiet, podnoszeniu ciężarka jedną ręką w kategorii mężczyzn, rzucie piłką do korobki oraz rzutach lotkami do tarczy i dmuchaniu balonów.

 W przerwach między konkurencjami można było zagrać w warcaby. Tropikalne upały sprawiły, że zrezygnowano z konkursów na najlepiej zaśpiewaną piosenkę w j. polskim bądź białoruskim oraz wyplatania sobótkowych wianków.

Poza rywalizacją sportową swoją twórczość zaprezentowali – autorka powieści „Nadzieja aż po horyzont” P. Barbara Goralczuk oraz multiartysta P. Kordian Michalski – członek Stowarzyszenia Poetów Ziemi Bielskiej.    

Read 2957 times Last modified on wtorek, 05 lipiec 2016 16:02